A forduló meglepetését is okozhatták volna: UTA-Hermannstadt 1-1

Az UTA akár a II. Ligából is kieshet, ám Ionuţ Popa visszahozatala a csapathoz, mint technikai igazgató, a szurkolókat is megosztotta a mai mérkőzésen. Kb. 60-70 néző már az első perctől kezdve szidta Popát, később petárdákat is dobtak a pályára, a túloldalon ülő szurkolók pedig azt kérdezték tőlük, hol voltak eddig?
Így aztán elmaradt az együttes szurkolás, pedig a piros-fehérek ma legyőzhették volna az I. Ligába vágyó nagyszebenieket, itthon tartva a rém értékes három pontot. Az aradi csikó-gárda sajnos nem hitt eléggé magában, ugyanakkor a közönséget sem érezhették maguk mögött, ami nyilván zavart okozott a fejekben. Ráadásul láthatták, hogy Cristian Todea vezetőedző “nyakán” a kispadon ott ül Ionuţ Popa is, aki több alkalommal felugrott dirigálni.
Más kérdés, hogy a második félidőben az aradiak inkább az időhúzásra, a döntetlen megmentésére rendezkedtek be.
Az alacsony színvonalú, rengeteg egyéni hibával tűzdelt mérkőzésen az UTA Curtuiuş révén már a 7. percben megszerezte a vezetést, a 24. percben pedig Rusu beállította a végeredményt.