Az új középiskolai kerettantervek nagyobb autonómiát biztosítanak az iskoláknak, bizonyos tantárgyak esetében a tanintézeteknek és a diákoknak nagyobb beleszólásuk lesz abba, hogy milyen óraszámot rendelnek ezekhez – jelentette ki Daniel David oktatási miniszter, akit az Agerpres idézett.
Az oktatási miniszter rámutatott, az új kerettantervek nagyobb autonómiát biztosítanak a középiskoláknak, amelyek a tanulókkal együtt dönthetnek az óraszámról bizonyos tantárgyak esetében. “Ahhoz, hogy jó szakembereket képezzünk, hangsúlyt kell fektetnünk a szakkompetenciákra, különösen XI-XII. osztályban, ugyanakkor senki sem akadályozza meg a transzdiszciplináris megközelítést (reál szakon is lehet történelemóra vagy humán szakon természettudományok), ha az iskola és a tanulók ezt akarják” – fogalmazott. Hozzátette, a lényeges újdonság azt, hogy ezt nem a minisztérium szabná meg, hanem az iskola és a tanulók döntésére bíznák.
A középiskolai kerettantervekről négy vitát szerveznek az ország egyetemi központjaiban, február 11-én Bukarestben, 14-én Kolozsváron, 25-én Iași-ban és március 4-én Temesváron. Ezt követően március 6-án egy online vitára is sor kerül – közölte az oktatási minisztérium.