Az Arad Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság (DAJA) előrejelzése szerint ebben az esztendőben várhatóan 20 százalékkal lesz kisebb a gabonatermés, olvasható az Agerpres hírében. Becslésük szerint az átlagos hektárhozam 4,5 tonna lesz, miközben tavaly 5,7 tonna volt.
Adrian Alda igazgató szerint az aszálytól leginkább súlytott térség Nagylak-Szemlak-Sajtény-Pécska. Vannak szántóföldek, ahol a termés 60-70 százalékát is elvitte az aszály.
