Miután az oktatási minisztérium által szervezett iskolavezetői vizsga eredménytelen lett, Arad megyében 12 aligazgató és 37 igazgató kinevezéssel, “az oktatás érdekében” töltheti be a következő tanévben ezt a tisztséget, olvasható az aradon.ro hírében.
A törvény kiskapuja hat magyar, vagy magyar nyelven is oktató iskolát érint: a Zimándújfalusi Móra Ferenc Általános Iskola, az Ágyai Olosz Lajos Általános Iskola, a Kisjenő-Erdőhegyi Általános Iskola, a Kisiratosi Páter Godó Mihály Általános Iskola, a Simonyifalvi Simonyi Imre Általános Iskola és a Nagyzerindi Tabajdi Károly Általános Iskola.
A tanfelügyelőség augusztus 16-21. között várja az érintettek jelentkezését, akiknek gyakorlatilag egy kb. húszperces beszélgetés során kell prezentálniuk az iskolára vonatkozó terveiket. Az elérhető maximális pontszám 30, de 21 is elég a sikerhez.