Nincs lehetőség a mezőgazdasági területek öntözésére Ópálos (Păuliș) és Öthalom (Vladimirescu) között, miután a meglévő öntözőcsatorna alját egy 2,7 kilométeres szakaszon kibetonozzák. Az Agerpres híre szerint ez egy utolsó szakasz, amely felújításra kerül, elkerülendő, hogy a Marosból szivattyúzott víz jelentős része a csatorna homokos talajába szivárogjon.
Az Ópálos melletti szivattyútelep hat éve nem működik, miközben négy ezer hektár termőföldet kellene ellásson. A beruházás költsége 6,7 millió lej.
