A nyári hónapokban szünetel az öntözés Ópálos-Öthalom között

A nyári hónapokban szünetel az öntözés Ópálos-Öthalom között

Nincs lehetőség a mezőgazdasági területek öntözésére Ópálos (Păuliș) és Öthalom (Vladimirescu) között, miután a meglévő öntözőcsatorna alját egy 2,7 kilométeres szakaszon kibetonozzák. Az Agerpres híre szerint ez egy utolsó szakasz, amely felújításra kerül, elkerülendő, hogy a Marosból szivattyúzott víz jelentős része a csatorna homokos talajába szivárogjon.

Az Ópálos melletti szivattyútelep hat éve nem működik, miközben négy ezer hektár termőföldet kellene ellásson. A beruházás költsége 6,7 millió lej.

Categories: Gazdaság, Slider

Write a Comment

<

Nem vagyok robot : *