Május 9-12. között kerül megrendezésre a hagyományos Pécska Város Napjai rendezvénysorozat.
A részletes program:
CSÜTÖRTÖK, MÁJUS 9.
18.00 órától – Városnapok Kupa minifutball bajnokság (a nagy sportterem műfüves pályáján)
PÉNTEK, MÁJUS 10.
10.00 – „Păstrători de Tradiții” regionális folkórfesztivál és verseny gyermekek részére, V. kiadás. Az esemény népviseleti parádével keződik az 1-es számú óvodától a piactérig. (Rossz idő esetén a fesztivált a „Doru Ioan Petescu” Művelődési Házban tartják meg)
17.00 – A Pécska – Mórahalom alkotótábor kiállításának megnyitója (a polgármesteri hivatal díszterme)
17.30 – Klasszikus zene az Euterpe Kvartett és Nicoleta Brola szoprán előadásában a Függetlenség Napja alkalmából (a polgármesteri hivatal díszterme)
18.00 – Városnapok Kupa minifutball bajnokság (a nagy sportterem műfüves pályáján)
19.00 – Magyar népzene és néptánc a pécskai Búzavirág Néptáncegyüttessel és a Pécskai Kisebbségi Hagyományőrző Egyesület Maros citerazenekarával. Meghívott: a makói Maros Táncegyüttes.
21.30 – A Két Zsivány
22.30 – Utcabál a Kisperegi Roulette zenekarral
Az est műsorvezetője: Beke Judith
SZOMBAT, MÁJUS 11.
10.00 – „Ügyes szanitécek” verseny területi szakasza (kis sportterem)
17.00 – A helyi tanács ünnepi ülése (a polgármesteri hivatal díszterme)
18.00 – Városnapok Kupa minifutball bajnokság (a nagy sportterem műfüves pályáján)
19.00 – 23.00 Miss Pécska szépségverseny
A szünetekben:
* moderntánc és könnyűzene a Pécskai Gyermekklub fiataljainak előadásában
* moderntánc a sajtényi Fetele Bombă csoport előadásában
* könnyű- és etnozene Adrian Petcu előadásában
* folkzene Adrian Borcea előadásában
21.35 – Arthur in Neverland (Arad)
22.20 – CONNECT-R
23.00 – A szépségverseny győzteseinek díjazása
23.30 – Utcabál Răzvan Cristea együttesével, énekes: Gabriel Stoica.
Az est műsorvezetője: Bogdan Costea
VASÁRNAP, MÁJUS 12.
19.00 – Néptáncok és népdalok a Păstrătorii Tradiției Néptáncegyüttes csoportjainak és meghívottaiknak előadásában
21.00 – Népdalok és néptáncok a Stelele Bihorului Néptáncegyüttes és a nagyváradi Nuntașii Bihorului tánccsoport előadásában
22.30 – Népdalok Mariana Șușcă előadásában
23.00 – OVIDIU HOMORODEAN
23.50 – Tűzijáték
Az est műsorvezetője: Nicoleta Pavel
*Az eseményekre a I. Mihály király téren kerül sor, kivéve azokat, amelyeknél fel van tüntetve a helyszín.
Sinka Pál
Fotó: A Két Zsivány (Facebook)