Tizenharmadik Ars Hungarica kulturális fesztiváljával (november 10-18.) a térség magyar közösségét szólítja meg a HÍD – Szebeni Magyar Egyesület, hogy az identitás megőrzésben cseppnyi büszkeségre adjon okot és minél vonzóbb műsorokkal hívja fel a figyelmet a közösségi élmények megélésének fontosságára. Ugyanakkor a fesztivál kiváló alkalom a más nemzetiségűeknek való bemutatkozásra, kulturális értékeink, művészeink, barátok megismerésére. A kulturális fesztivál tervezett műsora:
November 10., szombat
17:00 Gálaműsor / Thalia Nagyterem (az est házigazdái: Marosán Csaba és Molnos Ibi)
• Hivatalos Megnyitó
• Előadás – Kolozsvár Magyar Gyermekkórusa
* Szünetben Magyar Termékek kóstolója az alagsorban
• Együttműködési megállapodás hivatalos aláírása: Területi Művelődési Intézmények Egyesülete – TEMI (HU) – Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület – EMKE (RO)
• Musical előadás: GODSPELL, a Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Stúdió Budapest bemutatja Stephen Schwartz – John-Michael Tebelak – Gebora György ikonikus előadását.
November 11., vasárnap
11:00 Kiállítás megnyitó: A budapesti Radóczy Mária tűzzománcművész kiállítása és Könyvbemutató: Álmodni mertem… – Demeter László muzeológus (Tortoma Kiadó, Barót) / Református Templom Galéria
12:30 Előadás: Zorkóczy Zenóbia – Ölelj magadhoz / Szentháromság Római Katolikus Templom
17:00 Könyvbemutató: Corollarium: Köszöntőkötet a 90 éves Dávid Gyula tiszteletére (EMKE és EME kiadásában megjelent könyv), a kötetet a szerkesztő, Bartha Katalin Ágnes mutatja be / Nagyszebeni Magyar Kulturális Központ
20:00 Koncert – Cojocaru Darya (Capitala Muzicală fesztiválon kiválasztott) / Music Pub
Koncert – Ego Sum (Peron Music Tehetségkutató Fesztivál erdélyi győztesei) / Music Pub (belépő: 10 lej)
November 12., hétfő
10:00 Gyermekműsor: Zorkóczy Zenóbia – Zénó az elképesztő madárijesztő / Thalia kisterme
18:00 Kamarakoncert: Szalai Lotti & Nagy Márton (klasszikus gitár) – Liszt Ferenc Zeneakadémia Budapest / Thalia kisterme
20:00 Koncert (jazz): Balázs Elemér Group (HU) / Music Pub (belépő: 10 lej)
November 13., kedd
18:00 Magyar Nagyszeben: Könyvbemutató: Kovács Géza – Erdélyi városok, Nagyszeben – magyar (második, bővített), román és angol nyelvű kiadások / Nagyszebeni Magyar Kulturális Központ
20:00 Koncert (jazz): Gyárfás & Premecz Organ Trió – (HU) / Atrium (belépő: 10 lej)
November 14., szerda
18:00 FilmPortré: Vörös T. Balázs / Nagyszebeni Magyar Kulturális Központ
20:00 Borkóstoló: Farkas Borszaküzlet – FORT SILVAN / Music Pub
Koncert (jazz, pop): Chameleon Jazz Band – Popcorn! (HU) / Music Pub (belépő: 10 lej)
November 15., csütörtök
10:00 Gyermekműsor: Gál Orsolya – Insomnia / Thalia kisterme
11:00 Csokoládékóstoló: ChocoMe (HU) / Thalia kisterme
18:00 A magyar gasztronómia kultúrája – előadások, bemutatók és kóstolók./ Tükörterem
Előadás: Benedekffy Katalin színművésznő – áriák, operettek, nóták / Tükörterem
20:00 Gasztronómia – pálinkakóstoló: Csípán pálinka / Atrium
Koncert (smooth jazz, funk, soul): Zolbert Trió (HU) / Atrium (belépő: 10 lej)
November 16., péntek
10:00 Gyermekműsor: HalVirág Bábszínház – Vert visz veretlent, avagy a róka és a farkas barátsága / Tükörterem
13:00 Könyvbemutató: Cătălin Neghină – Debulking fucking Dance / Nagyszebeni Magyar Kulturális Központ
November 17., szombat
10:00 Nagyszebeni Találkozó: Szakmai műsor / Nagyszebeni Magyar Kulturális Központ
Előadók: T. Szabó Csaba, történész, egyetemi tanár: Nagyszeben szerepe az erdélyi régészet történetében és Toró Tamás, brassói magyar fesztiválszervező: Közösségi kulturális igény
19:00 TÁNCHÁZ a Folker Együttessel, Táncoktatók: Ürmösi-Incze Hunor és Mária / Tükörterem (belépő: 10 lej)
November 18., vasárnap
11:00 Koncert – Halleluja Kamarakórus és a Pachelbel Vonós Kamarazenekar (HU) / Református Templom Galéria
12:30 Koncert: Mohai Fagott Trió (HU) / Szentháromság Római Katolikus Templom
19:00 Koncert – DALMA / Gong Színház (belépő: 20 lej)