Egy hét, kilenc pont: UTA – Afumaţi 2-1

Alaposan megizzadt ma az UTA a II. Liga újonca, a CS Afumaţi ellen, de végül sikerült itthon tartani a három pontot, s ezzel egy hét alatt – a múlt szombati Pankota, a hétközi fordulóban a Nagyvárad elleni győzelemmel – kilenc pontot sepertek be. Nagy Roland vezetőedző viszont, aki a tavalyi bajnokság óta gyakrabban kritikus, elmondta, hogy versenyképesebb csapatra lenne szükség Aradon. Az UTA a vezetést a 45. percben A. Petre révén szerezte meg, a vendégek az 54. percben egyenlítettek gólszerző Tudorache), a végerdeményt Strătilă állította be a 63. percben.
A Pankota kezd kikapaszkodni a gödörből: “csak” 2-0 arányú vereséget szenvedtek Baloteşti-en.
Az UTA jelenleg a második a tabellán, de ha győznek, akkor a Juventus és a Brassó is megelőzheti.