Megtört a hazai pálya átka: UTA-Resicabánya 5-1

A három ponton kívül lelki szempontból is rettentően fontos volt a győzelem az aradiaknak, mert a II. Ligában hazai pályán döntetlennél többre eddig nem futotta. Még akkor is pozitív dolog, ha tudvalevően a csoport homokzsákja, az utolsó helyezett Resicabányánál sikerült megtörni a jeget.
A gólok sorát a 22. percben Botiş nyitotta meg, majd a 40. percben Szekely, a 44-ben pedig Hlistei növelte megnyugtatóra az előnyt. A jelek szerint az UTA a második félidőben sem ült rá a babérokra, mert a 49. percben Szekely ismét betalált Ciule kapujába: 4-0. Az 59. percben a vendégek Skaparas 23 méterről leadott lövésével szépítettek, majd a 88. percben a végig jól játszó, jó passzokat adó Strătilă állította be az 5-1-es végeredményt.
Szintén a II. Ligában: Pankota-Szatmárnémeti 0-1.

Mai győzelmével az UTA a Nagybánya, Rm. Vâlcea és Chindia mögött a 4. helyre lépett előre.

(Fotó, archív: Székely Szabolcs kétszer is betalált)

Categories: Slider, Sport